23 Ocak 2012 Pazartesi

HaYaTiMi SeViYoRuMmM!


Güzel bir Pazartesi sabahina uyandim, Herşeyden önce hava güneşli; gülümsemek icin sebep biiiiir :)Annemin;  ‘Saat 8’e ceyrek var, bütün gün uyuyorsun, kalk cabuk. Dün yedigin McDonalds kalintilari neden hala mutfak tezgahinda???’’ Bağirislarini duymazdan gelerek, yanağina bir öpücük konduruyorum. Suratimda umursamaz ve karsi tarafi sinir eden sakin gülüşümle evden cikiyorum.
Kapıyı kapattiğimda ‘Allahim ne manyak bi kizim var!’ sesini duyuyorum, gülümsemem daha bi belirginlesiyor, ‘Seni seviyorummm’ diye bagirip işe gitmek üzere taksiye biniyorum. Madem artik anneyle yasamaya geri döndük, alişmamiz lazim bunlara :)
Gülümsemeyi seviyorum, pozitif gune baslamak önemli! I

Büyük bir hevesle ise basliyorum. Gecen hafta istedigim performansi sergileyemedim diye, bugün cok daha motive olmuş durumdayım. Saat 4 bucuk civari anliyorum k; bugun de cok verimli bir gun olamadı. Bir sürü salak insana güleryüz ve sabirla bütün gün laf anlatip işyerini terk ediyorum. Enerji ve gülümsemede eksilme yok, süper. Haydi o zaman kiz arkadaslarla raki balık ve dedikoduya! Raki da hic icmem, ama konsept seviyorum benJ

Yolda yürürken düşünüyorum. Yürümeyi bu yuzden seviyorum, düşünecek vakit yaratiyor bana, sakinlesiyorum. Yüzümde bir gülümseme ‘Mutluyum’ diyorum kendi kendime. Yakin bir arkadasima su an sinirden köpürsem de, raki sofralarina oturmam icin beni cagiran baska degerli arkadaslarim var.  Tek düze artık diye sikayet etsem de hayatimi kazanmam icin aslinda cok sevdigim bir isim var. Her ay parami nereye nasil yetistirecegimi şaşirsam ve bu beni gerse de, parami keyifle harcadığım hobilerim var. Kötü ask deneyimlerime ragmen hoslanabildiğim biri var. ‘Dırdır’ larindan fenalik gelse de, beni koşulsuz seven bir ailem var...

Mutlu olmak icin yetmez mi...
Pesimist insan sevmiyorum…
Gülmeyen insana hic mi hiç tahamülüm yok!
Bir optimist, bir pesimist, bir realist bardagin dolu yanini bos yanini tartisirken, oportünist gelmiş suyu içmiş ya; aynen öyle firsatci olcaksin. Hayatin güzelliklerini yakalayip mutlu olucaksin!

Hayat güzel bir kere, yasamya deger! Ne kadar varsa bardakta iceceksin kana kana :)

Haydi güzel bir hafta olsun!